top of page

SIK SORULAN SORULAR

 

1. Transformal Nefes’in faydaları nelerdir?

 

Transformal Nefesi deneyimleyerek kişiler birçok fayda görmüşlerdir. Fiziksel ve zihinsel kapasitenin artması ve duygusal yaraların iyileşmesi bu faydalardan bazılarıdır. Bir sürü kişi nefes farkındalığını arttırarak, daha güçlü bir manevi bağlantı kurmuşlardır. Transformal nefesi deneyimleyerek, yaşamınızı daha memnun ve tatmin olmuş şekilde yaşayabilirsiniz.

 

 

2. Transformal Nefes'in diğer nefes tekniklerinden farkı nedir?

 

Judith Kravitz, yoga eğitmenliği, Rebirthing tekniği ve nefes modellemelerini geniş çapta öğrenip deneyimledikten sonra Transformal Nefesi geliştirmiştir. Transformal nefes, tüm bu çalışmaların en iyi yönlerini dahil etmektedir.Bu yöntem fiziksel, duygusal, zihinsel ve ruhsal olarak en hızlı ve kalıcı dönüşümü garantiler.Transformal Nefes, diğer keyifli nefes tekniklerinin kullanılmasında önemli bir temel oluşturuyor. Hızlı ve güvenilir bir biçimde dirençleri kaldırıyor ve kişinin genel enerji düzeyinde güçlü bir artış sağlıyor.

 

 

3. Transformal Nefes seansına nasıl hazırlanabilirim?

Seansa hafif ve rahat kıyafetlerle katılmak önerilmektedir. Seanstan önce hafif gıdalar alınması ya da hiç yemek yenmemiş olması tavsiye edilir. Ayrıca, seans sonrası hissettiklerinizi kaydedebileceğiniz bir not defteriniz olsun. Pozitif düşünceler ve niyetlerle  seansa katılmanız önemle tavsiye edilir.

 

4. Transformal Nefes Fiziksel Sağlığımı Nasıl Etkiler?

 

Transformal Nefes deneyimi fiziksel bedenin daha fazla oksijen almasını sağlar. Bedene daha fazla oksijen almak bir sürü durum için çok faydalıdır. Herkesin doğuştan kendini iyileştirme kapasitesi vardır. Transformal nefes, her bir bireyin fiziksel olarak dengeli ve iyi olması için kendini iyileştirme kabiliyetini arttırır. Tamamen diyafram nefesi kullandığımız için, lenf sistemi active olur ve hücrelerden tüm sıvıları çekerler. Bu da hücrelerin içine oksijen açısından daha zengin kanın ve daha güçlü pranik yaşam enerjisinin girmesine sebep olur. Buna ek olarak, vücudumuzun en önemli toksinleri atma yolu, nefes verirken karbon dioksiti çıkartmasıdır. Onun için ne kadar iyi nefes alırsak, toksinleri o kadar vücudumuzdan atarız.

 

5.Transformal Nefes, içsel iyileştirme kapasiteme nasıl yardımcı olur?

Herkesin kendine özel kendini iyileştirme gücü vardır. Kendini iyileştiren kişi sizsiniz, koçunuz değil. Siz sadece yapmanız gerkeni yapmaktan ve iyileştirme potansiyelinize inanmaktan sorumlusunuz. Deneyimlerimiz bize gösterdi ki, mucizevi iyileşmeler devamlı gerçekleşiyor. Nefes egzersizleri ile tedavi edilebilen hastalıkların ya da durumların bir listesini yapmak, hem çok sınırlayıcı olacaktır hem de etik değildir. Bizim, iyileştirmeye yönelik hiçbir iddiamız yoktur. Nefesinizin gücünün bir limiti yoktur.

Dr. Kravitz, bilinçli nefes tekniğini uygulayarak kendi kanserini iyileştirmeyi başarmıştır. İyileşmeler fiziksel bedenin ötesinde de gerçekleşmektedir. Duygusal, zihinsel ve ruhsal alanlarda da mucize iyileşmeler görülmektedir. İnsanlar sadece bir seanstan sonra bile, belirgin ve kalıcı biçimde dönüşebilmektedirler. Bir kişinin yaşamını daha pozitif yönde dönüştürmesi için daha fazla pratik yapması gerekir.

Tıbben bir sürü hastalığın anaerobic yani oksijen alan ortamlarda yaşayamadıkları kanıtlanmıştır. Kanser, bu hastalıklardan biridir. Daha iyi nefes almaya başladığımızda, vücudumuzu iyileştimek ve mükemmel işlemesini sağlamak için kullandığımız içsel becerimiz güçlenir ve tüm sistemlerimiz gelişir.

 

6. Transformal Nefes Tehlikeli midir?

 

Nefes almak tehlikeli değildir. Açık, derin ve sık sık nefes almak iyidir. Bu Transformal nefesin en nihai amacıdır. Doğru nefes almak, kişiye daha fazla enerji getirir. Bazı kişiler devamlı nefes alındığı zaman, co2 seviyelerinin düşeceği ve hiperventilasyon olacağını düşündükleri için Transformal nefesin tehlikeli olduğunu düşünmektedirler. Ancak Transformal nefes seanslarında nefes veriş rahat olacak şekilde kişi yönlendirildiği için, co2 seviyeleri düşmez, oksijen seviyesi artar ama kanda alkalosis olayı meydana gelmez. Transformal nefes kanı oksijenlendirir ve bununda bedende pozitif kimyasal karşılığı olur. Beyin endorphin ve nöropeptitler gibi faydalı kimyasallar salgılamaya başlar, bu da kişiye sevinç ve mutluluk hissi verir.

Bazıları çok fazla nefes almanın bedeni oksijenden mahrum bırakacağı düşüncesine tutunurlar ancak hiçbir transformal nefes deneyiminde bunun doğruluğuna rastlanmamıştır. Bedenin gelişmek ve yaşamak için en ana maddesi olan oksijene ihtiyacı vardır.  Daha açık nefes almak vücuda işlevini görebilmesi için daha fazla yaşam enerjisi verir. Bu aynı zamanda daha sağlıklı hücreler oluşturur.

 

7. Transformal Nefes, oksijen alımını artıran ve stresi azaltan egzersiz programlarından farklı faydalar sağlar mı?

 

Bazı ortak faydalar sağlamasına rağmen, Transformal nefes sistemi egzersiz programlarının yerini almaz. Aynı şekilde egzersiz programları da Transformal nefes'in sunduklarını size veremez zira nefes seansı sırasındaki oluşan enerji ve niyetler, fiziksel egzersizlerdeki talepler sırasında  oluşamaz. Kişinin seans öncesinde belirlediği niyet ve dairesel nefesin saflığıyla ortaya çıkan enerji, seansda vücutta, zihinde ve ruhta iyileşmeler sağlar.

Nefes bir kez açıldığında ve vücut, zihin ve ruh enerjileri dönüştürdüğünde, aerobic, egzersiz ve diğer nefes çalışmalarında ustalaşmak genellikle daha kolay olmaktadır. Egzersiz yapan pek çok kişinin nefesi kapalı olduğundan, gerekli olan oksijeni bedene verirken, aşırı yükleme ve gerginliğe neden oluyor. Aşırı yükleme sırasında, bazen bilinçaltından mutsuz duygular yükselir. Pek çok insan, bu olumsuzlukları farkında olmadıkları için, bilinçsiz bir şekilde egzersiz yaparken nefes almayı bırakırlar ya da nefeslerini tutarlar. Nefes bir kez açıldığında, bu olumsuz duygular olumluya döner ve egzersize gösterilen direnç ortadan kalkar. Böylece düzenli egzersiz yapmak, keyifli bir hal alır.

 

8. Hamileler Transformal Nefes Yapabilirler mi?

 

Bir sürü doctor, anne ve ebe, Transformal nefesin hem bebek hem de anne için çok iyi olduğunu bildirmiştir. Sistemimize daha fazla oksijen getirmek pozitif birşeydir. Hamilelik sırasında hem annenin hem de bebeğin yeterli miktarda kaliteli oksijene ihtiyaçları vardır. Transformal nefesin fiziksel, zihinsel ve ruhsal faydaları hamilelik sırasında çok değerlidir. Hamilelik ilerledikçe, bebeğin büyümesiyle annenin solunum sistemine baskı oluşur. Transformal Nefes seansları bu durumu annenin hafif geçirmesine yardımcı olur.

Hamilelikte alınan Transformal Nefes seansları, doğum sırasında sancıyı ve korkuyu azaltmanın da ötesinde, bebeklerin daha sağlıklı olmasını sağlar.

 

 

9. Günlük hayatımızda, en ideal şekilde nefes almanın yolu nedir?

Nefes seansları sırasında yapıldığı gibi dairesel nefes alınması tavsiye edilmemektedir. Ancak, gün boyunca nefes alış verişimizle ilgili farkındalık geliştirebiliriz. Solunum sistemimizin tamamını kullandığımızdan ve nefesimizi tutmadığımıza emin olmalıyız. Kişileri alabildikleri kadar derin nefes almaları ve nefes alış-veriş arasında uzun beklemeden nefes almaları yönünde destekliyoruz.

Bu bizi daha açık, enerji dolu ve anda tutacaktır. Transformal Nefes seansları ardından, hangi durumlarda nefesimizi kapattığımızın farkına varırız. Nefesimizi kapatan duygularla karsilastigimizda, bilinçli bir şekilde, nefesimizi açmaya yöneliriz.

bottom of page