top of page

Evren, dinmeyen bir sürekli yaratım halindedir.

Atomik bir alemde güneş batar, kuyruklu yıldızlar

kayar, gök taşları düşer, yağmur suyu damlacıkları

süzülür... bu muazzam yaratım gücü, sonsuz

mucizelerle doludur. 

mucize

Gençler ve Transformal Nefes

Nefes Hayatında neleri değiştirdi?

 

Nefesle birlikte geçmişten gelen sorunlarımı görüp bundan sonra o sorunları düzeltme evresine geçtim.

 

Nefes seminerine niye katılmalıyız?

 

Her şeyden önce yepyeni berrak bir su kadar temiz arkadaşlıklar, dostluklar insanlar tanıyorsunuz. Yeni bir hayata başlıyorsunuz. Geçmişinizdeki hataları düzeltme, yeni hayatınızda o hatalarınızdan kurtulma evresine giriyorsunuz.

 

Nefesle yaşadığın fiziksel ve mental etkiler nelerdir?

 

Fiziksel olarak daha dinç ve daha sağlıklı bir bedene sahip oluyorsunuz. Yorgunluk hissiniz ortadan kalkıyor. Mental etkileri ise hayata daha objektif, daha doğru bir perspektiften bakmaya başlıyorsunuz.

Nefes kampına ne için katıldın?

 

Eğlenmek ve arkadaşlarımla olmak için gittim. Nefesi düşünmedim bile.

 

Nefes seanslarından sonra nasıl hissettin?

 

Her defasında rahatladım. İçimdeki sıkıntı gitti. Oradaki diğer oyunlardansa nefes yapmak çok hoşuma gitti. Meditasyon kısımlarında çok güzel şeyler gördüm. Hayaller kurdum.

 

 

Faydalı olduğunu düşünüyor musun? Hayatında neler değişti?

Kesinlikle faydalı eğer nefes aldıysan. Çünkü bazen kaçıyor insan. Çabuk sinirlenen biriydim. Biraz daha sakinleştim. Hayal kurmaya başladım. Pozitif düşünmenin çok önemli olduğunu öğrendim. Daha neşeliyim.

 

Y.S.A – 16 Yaş

Nefes Kampına ne için katıldın?

 

İlk önce koçumla sınav senemde nefes yapmıştık. O dönem bayağı rahatlamamı sağladı. Sonrasında da bu kampı duyduğumda katılmak istemiştim. Önceki gittiğim kamptan olumlu sonuçlar aldım. Hayatımda birçok şey çözüldü bu yüzden buna da katılmak istedim.

 

Nefes seanslarından sonra nasıl hissettin?

 

Her seans sonrasında daha da rahatladım. Meditasyon kısımlarında birçok şey gördüm, biraz kendimi buldum, bazen kendimle yüzleştim. Yine de her seferinde huzurla gözümü açtım.

 

Faydalı olduğunu düşünüyor musun? Hayatında neler değişti?

 

Kesinlikle faydalı olduğunu düşünüyorum. Bence nefesle tanıştığımız için bizler çok şanslıyız. Belki de birçok sorunu derinleşmeden içimizden atabildik bu yaşlarda. Bunun için şükrediyorum. Her ne kadar nefesi düzenli yapamasam da birçok şeyi değiştirdi benim için nefes. Daha pozitif bir insan oldum öncelikle, daha az öfkeli, daha az stresli ve daha huzurlu. Artık her sinirlendiğimde, strese girdiğimde kendime bir iki dakika ayırıp sakinleşebiliyorum. Olayları akışa bırakıyorum ve bu da büyük bir değişim benim için. Takıntı yapmadığım, hayatımda sorun olarak gördüğüm her şey kendi kendine çözümleniyor.

 

D.M. – 20 yaş

Nefes kampına ne için katıldın?

 

Sınav senem olduğundan dolayı rahatlamak, kendimi daha iyi hissetmek ve Nejla hocamla daha çok vakit geçirmek için gittim.

 

Nefes seanslarından sonra nasıl hissettin?

 

Gerçekten rahatladığımı hissettim. Her nefesten sonra da kendimi daha güçlü ve pozitif hissediyorum.

 

Faydalı olduğunu düşünüyor musun? Hayatında neler değişti?

 

Nefesi tanımlayamıyorum çünkü o kadar farklı ki öncelikle nefesle insan anı yaşıyor. Birçoğumuz anda kalmayı, anın tadını çıkarmayı unutuyoruz. Bana en çok bunu öğretiyor nefes. Bu nedenle kesinlikle faydalı olduğunu düşünüyorum. Onun dışında sosyal hayatımda olsun ya da akademik olarak, derslerime daha çok odaklanmamı sağlıyor. Her nefes seansında daha özgüvenli olduğumu hissediyorum. Bu da hayatımdaki bir çok şeyi kolaylıkla yapmamı sağlıyor.

 

F.O. – 18 Yaş

Nefesle tanıştığınızdan beri hayatınızda neler değişti?

 

Hayatımda değişimler çok daha sağlıklı ve hızlı ivmeler kazandı. Nefesle birlikte değişmeye niyet eder ve gelen değişimleri de güven ve sevgiyle kabul etmeye başladım.

 

Transformal Nefes semineri nasıl bir deneyimdi?

 

Bir süre bireysel seanslar yaptıktan sonra tecrübe ettiğim seminer enerjisi nefesle olan tanışıklığımı derinleştirdi ve çok daha etkili hale getirdi. Seminerlerdeki toplu enerjinin kuvvetiyle nefesim daha çok açıldı ve kısa zamanda daha çok nefes kazandırdı.

 

Nefya ile ilgili düşünceleriniz nedir?

 

İnanıyorum ki Nefya çok kısa zamanda  geniş bir kitleye nefes kazandırıyor olacak. Özellikle erken yaşlarda böyle bir çalışmayla tanışmak neşeyi hayatımıza almaya ve hayatın getirisi ile götürüsünü sevgiyle kabul etmeye teşvik ediyor kişiyi. Bu kıymetli bir öğreti bana göre ve ne kadar çabuk edinilirse o kadar kar!

bottom of page