top of page

Transformal Nefes Sistemi, Amerikalı metafizik doktoru olan Judith Kravitz tarafından kurulmuştur. Yakalandığı boğaz kanserini nefes tekniklerini kullanarak iyileştirmiştir. Yaşadığı bu sağlık deneyimi sonrasında kendisini basit ama son derece derin ve etkileyici olan nefes sistemini milyonlarla paylaşmaya adadı. Transformal Nefes Tekniğini, 40 yılı aşkın bir süredir düzenlediği seminerler ve nefes seansları ile dünyanın dört bir yanında onbinlerce kişi ile paylaşmış ve pek çok kişinin de benzeri iyileşmelerine birebir şahit ve aracı olmuştur. Judith, bu eşsiz tekniği evrenselleştirmek amacıyla, Transformal Nefes Vakfı'nı kurmuş, ayrıca daha geniş kitlelere ulaşabilmek adına, 35 farklı ülkede 3,000'e yakın nefes terapisti yetiştirmiştir. İnsanları daha iyi nefes almaları için eğitirken, onların yaşamlarını tehdit eden hastalıkları, bağımlılıkları ve psikiyatrik hastalıkları yenmelerine tanık olmuştur ve bunun onların kendi özlerine dönmenin doğal bir sonucu olduğunu kavramıştır. Yazmış olduğu ‘Derin nefes al neşe ile kal’ adlı kitabında, transformal nefes tekniğini kullanarak yaşamlarında çeşitli değişimleri kolaylıkla yapmayı başarmış gerçek yaşamları belgelemektedir.

 

Dr. Kravitz, Transformal Nefes Tekniğini geliştirirken, metafizik alanında yaptığı kendi doktora çalışmalarını, kundalini yoga, nefes analizi, sesle iyileşme, beden haritalama ve diğer pek çok şifa tekniğini ve spiritüel yöntemleri bir araya getirdi ve mükemmel bir sentez oluşturdu.

 

Deepak Chopra M.D., Christine Northrup, M.D., Goldie Hawn, Norman Lear gibi alanlarında dünyaca tanınmış kişilerde Dr. Kravitz’den övgü ile bahsetmektedirler.

Judith Kravitz

bottom of page