top of page

Gençler'e NEFYA 

 

Hayatın içinde yaşamın her adımında daha sağlıklı mutlu neşeli ve anda yaşamanın çoşkusunu hissederek yürüyebilmeniz için sizleri nefeslerinizin  gücüyle ilerlemenizin ne kadar kolay olacağını deneyimletmek için NEFYA programlarını  düzenledik.

Nefesini Yeniden Kazan ile  birlikte pek çok farkındalık egzersizleriyle çalışacağız.

Her biri çok değerli bu çalışmalarla yapacağımız koçluklarla kendinizle için çok değerli bilgiler edinecek yaşamınızı kolaylaştıracak pek çok yeni açılımlar kazanacaksınız.

Neyfa Ekibi

 

Profesyonel Öğrenci Koçumuz: Nejla Akyazıcı AYDIN

Profesyonel iş hayatıma; 1985 yılında, Bilgisayar Programcılığını bitirir bitirmez, bir eğitim kurumunda okul otomasyonu yazılımını geliştirme projesini yürütme görevi ile başladım. Daha sonra eğitim kurumlarında Bilgi İşlem Müdürü ve Bilgisayar Bölüm Başkanlığı görevlerini yürüttüm .


1985’ten bugüne kadar, mesleki gelişimimim yanı sıra, kişisel gelişimime de son derece önem verdim, iş hayatımın başlangıcından bugüne süregelen kişisel eğitim sürecim hala devam etmektedir. Bu eğitimleri biraz açarsak; Can Gürzap, Cevdet Arıcılar, Selim İleri, Kazım Akşar, Yalçın Boratap ‘ ın eğitimci olarak yer aldığı, Diolag’ tan; Diksiyon - Drama eğitimi aldım. Bu eğitimi cumartesi günleri yarım gün olmak üzere 4 ayda tamamladım. Ardından 2 yıl  süreyle tiyatro eğitimi alarak, “Töre” adlı oyununda rol aldım. davranış bilimleri,  etkili iletişim, liderlik, stresle baş etme, zaman yönetimi, NLP , fotoğrafçılık, felsefe v.b gibi  eğitimler aldım. En büyük ilgi alanım eğitim vermek ve yeni şeyler öğrenmektir.

Uzun soluklu kişisel gelişim yolculuğumu; The Coaching Institute; merkezi ABD olan, Coach Academy'de; kapsamlı koçluk  (Comprehensive Coaching) eğitimi alarak yaşam koçu şemsiyesi altında topladım. Bundan sonraki profesyonel iş hayatımı yaşam koçu olarak sürdürmekteyim. 

Haftanın Belirli günlerinde bir dershanede Öğrenci Koçluğu, diğer zamanlarda yetişkinlere yaşam koçluğu ve kurum çalışanlarına yönelik koçluk seminerleri coaching progaramı kapsamında yürütmekeyim.

Yaptığım işin hazzı, mutluluğu öylesine büyük ki, bunun tarifi mümkün değil, işimi çok seviyor, sonuçlar aldıkça mutlu oluyorum. Seansların sırasında gelen emailler, sonuçlar, başarılar, paylaşımlar  işin büyüsünü  çok arttırıyor..

bottom of page